Köögi tagasein elama – Dekoorklaasiga!

Loomulikult on selles oma roll integreeritud köögitehnikal, kuid olulisem ja silmapaistvam osa on köögikappide vahele jääval seinapinnal.

Tänapäeval planeeritakse köögitsoon tihti kokku söögi-, ja elutoaga, seetõttu peab see sulanduma kodu üldise sisekujundusega. Kaasaegsete tehnoloogiate ja nutikate lahendustega on võimalik kujundada köök elutoa osaks nii, et see esmapilgul ei paistagi traditsioonilises mõistes köögina. Loomulikult on selles oma roll integreeritud köögitehnikal, kuid olulisem ja silmapaistvam osa on köögikappide vahele jääval seinapinnal. Selle pinna kasutus võib olla märkamatu, aga samas võib see olla üks teie sisekujunduse kandvamaid elemente.

Dekoorklaas pakub omalt poolt väga palju erinevaid ideelahendusi koos nutikate tootmisvõimaluste ja erinevate materjalidega. Parim viis on köögi tagasein katta dekoorklaasiga. Dekoorklaas annab avara võimaluse mängida mistahes toonide ja piltidega. Alustamiseks peaksite valima teile sobivate meeleolude, tonaalsuse ning interjööriga sobiva pildi või pildid. Sarnaselt tapeediga on selline meeleolu edastav pilt oluline sisekujunduselement ja jääb teie elamisse pikemaks ajaks, selle vahetamine on võimalik kuid mitte sama kerge kui uue ladulina lauale asetamine . Lisaks sobivusele üldise kujunduse ja koloriidiga tuleb kindlasti läbi mõelda ka igapäevased praktilised vajadused – pistikud avad jne., mis hakkavad pildi lõplikku väljanägemist ja kasutuskõlblikkust mõjutama. Samuti soovitame ajas ka pisut ette mõtelda — arvestada, millised võiksid olla pere vajadused näiteks kahe või kolme aasta pärast. On tore kui saate kasutada pilti oma kollektsioonist – lisate sellega kodule tundeväärtust. Kui oma kollektsioonist pilti võtta pole saab selle alati osta pildipangast – näiteks shutterstock.com, fotolia.com, i-stockphoto.com jne. Peale teie sisekujundusega sobiva märksõna sisestamist pildipanga otsingusse leiate te ennast küllusliku valiku keskelt kus valiku tegemine polegi alati lihtne. Oluline on arvestada pilte valides ka selle sobivusega pinnale – vertikaalne või horisontaalne asetus. Pilt tuleb kindlasti kadreerida vajalikku mõõtu.
Seejärel saate valida materjali, kindlasti tuleb arvestada nii tänaste kui tuleviku vajadustega. Dekoorklaas pakub kahte lahendust: karastatud klaas ja akrüülklaasi, mõlemat paksusega 4 – 6 mm. Klaas on kriipimiskindlam, kuid seda ei saa hiljem töödelda ning see võib kergemini puruneda. Akrüülklaas on aga töödeldav ja löögikindlam kuid mitte nii kriipimiskindel. Paksuse valikul kehtib mõlema puhul põhimõte: mida paksem on alus seda vastupidavam on see purunemisele.

Juhul kui tunnete, et see kõik on liiga keeruline, võite kasutada meie meeskonna abi. Dekoorklaas pakub lahkelt välja omapoolseid lahendusi kõigile neile kes julgevad oma soove ja mõtteid meiega jagada ja vajadusel kaasab sisearhitekti või sisekujundaja, et tulemus saaks laitmatu ja just teie elustiili toetava meeleoluga.

Share this post